Ana Sayfa Hakkımda

Hakkımda

25 Nisan 1964 tarihinde Kozan’da doğdum. İlkokulu Kozan İnkılap İlkokulunda bitirdim. İstanbul Kadıköy Anadolu Lisesini 1982 yılında bitirdim.

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesini kazandım. Öğrenciliğimde İngiltere ve Polonya da staj yaptım. 1988 yılında Tıp Fakültesini 5.likle Pekiyi dereceyle bitirdim.

1988 yılında Aydın Nazilli E tipi cezaevi doktoru olarak mecburi hizmete gittim.

1989 Nisan TUS’u ile Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladım. 1994 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı oldum ve Çukurova Üniversitesi Medikososyal Merkezinde uzmanlık sonrası zorunlu hizmetimi yaptım.1997 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim dalında sırasıyla uzman, Yard.Doç.Doçent olarak çalıştım.1 Mayıs 2007 tarihinde Profesör oldum. 34’ü yurtdışı olmak üzere 125 yayın ve bildirim var , 22 kitap bölümü ve kitap yazdım. Çok sayıda yurt içi ve yurtdışı kongreye konuşmacı ve oturum başkanı olarak katıldım. 2011 Perinatoloji yan dal uzmanlığını aldım.

İngilizce ve Almanca biliyorum. Demet Demir ile evliyim, 2 çocuğum var, kızım Yağmur ve oğlum Bora.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Kurulu,Yönetim Kurulu ve Etik Kurul ve Tıp Eğitimi Koordinatörler kurul üyesi olarak görev yaptım.

Çukurova Üniversitesi Adana Sağlık Yüksek Okulu Ebelik Bölüm başkanlığında bulundum. Halen Adana Acıbadem Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum, Prenataloji uzmanı olarak göreve devam ediyorum.

Adana Tabip Odasının dışında üyesi olduğum dernekler: European Society of Contraception, Maternal–Fetal Tıp ve Perinatoloji Derneği,  EMAS (European Menopause Association.